Anma Arkadaş

Anma Arkadaş

Hayatım, tüm yaşadıklarım, sırtımdaki tüm bıçaklar birçok şeyi öğretti bana. Gidene dur deme, ellerinden kanatları iyileştiği an uçup gidecek. Sessiz sessiz bir duvar köşesine sinip ağlama, kafasında bitirdiyse kalbinde yük olmaktan başka bir şeye yaramayacak. Bağlan, bağımlısı olma; güven, önlemini almaktan çekinme. Sadakatli ol, ihaneti en dibine kadar yaşadıysan da.. Sabah uyandığında aklına gelen ilk kişi sığınacağın tek liman olsun ne geçmiş ne gelecek. Sen çok sev, emek ver değer ver değerli hissettir ama söylediklerine hemen inanıp, hayatını ona göre şekillendirme. Çok hayal kurma, pembe mezarlığa dönüşebileceğini unutma.

Yardıma ihtiyacı olduğunda, sana ihtiyacı olduğunda eminim dikenli yollarda da olsan ayağın kanaya kanaya belki sürüne sürüne ona gidersin, senin en kötü zamanında; en ona ihtiyacın olduğunda seni umursamadıysa, hayatına hiçbir şey olmamış gibi devam edebildiyse, üstüne basıp geçebiliyorsa bir daha sakın adını bile anma. Yoksa o seni sadece içindeki çukurun içine atar. Sen ondan önce hem adını hem anılarını o en derin çukura bir daha çıkarmamak üzere göm. Yaşlı gözlerle seni seviyorum dese de yelkenleri suya indirme, timsah gözyaşlarının içini bir daha yakmasına izin verme. Boşuna dememişler ” Vefasız ve nankörün yası üç saat tutulur ” diye..

Asla umudunu kaybetme. Eğer umutsuz yaşar isen o bıçak olduğu yerde kalacak,  hareket etmeye çalıştığında tekrar acıtacak. Küçük farklılıklarınız olacaksa da benzer doğrulara sahip olduğunuz, tüm yangınlarına yağmur olacak bir insan elbet çıkacak. Ve o zaman küllerinden yeniden doğup yeşerecek tüm yaşama arzuların.

Bir cevap bırakın